Gilby Clarke-životopis

25. února 2008 v 17:21 | Mr.tom |  nejlepší kytaristi
Gilby Clarke
Gilby Clarke (* 17. srpna 1962, Cleveland, Ohio) je americký kytarista. Již od dětství jej bavilo hrát na hudební nástroje, kvůli kterým zanedbával školu. Na začátku osmdesátých let působil v popové kapeleCandy, která vydala albumWhatever Happened To Fun. Poté se stal členem metalové kapelyKill For Thrills.
Nejvíce se ale proslavil během svého tříletého angažmá v kapele Guns N' Roses, kde v listopadu 1991 nahradil kytaristu Izzyho Stradlina. S kapelou se v letech 19911993 účastnil světového turné s názvem Use Your Illusion Tour a podílel se na nahrávání albaThe Spaghetti Incident?.
V roce 1994 nahrál své debutové sólové albumPawnshop Guitar, na kterém se objevilo mnoho jeho přátel včetně všech tehdejších členů Guns N' Roses. Ve stejném roce jej z Guns N' Roses frontman Axl Rose vyhodil a nahradil jej svým přítelem Paulem Tobiasem.
Od té doby vydal Clarke dalších pět sólových alb,Blooze EP,The Hangover,Rubber,2002's Swaga99 Live. Spolupracoval také na nahrávání alba skupiny Slash's SnakepitIt's Five O'Clock Somewherea účastnil se turné kapely. Navíc produkoval album skupiny L.A. GunsShrinking Violet, na kterém se obejvil jako hostující hudebník.
V současnosti je členem kapely Rock Star Supernova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama